witrynę stworzono w WebWave

ARMOLANPOLAND © 2016-2020

Armolan Poland - Folie Okienne i na Świetliki z Poliwęglanu

ul. CZARNKOWSKA 1


60-415 POZNAŃ, Poland

Montaż Folii na Świetliki Dachowe

FOLIE PRZECIWSŁONECZNE
na ŚWIETLIKI DACHOWE

Strona Firmy Armolan Poland na Facebooku
Filmy o Foliach Okiennych - kanał Armolan Poland na YouTube
Armolan Poland Folie Okienne - Instagram - Window Films
Armolan Poland Folie Okienne na Okna i Świetliki

Folie Przeciwsłoneczne - najważniejsze pytania

Jakie parametry zmieni (poprawi) Folia Przeciwsłoneczna?

Folie na Świetliki obniżają następujące elementy światła słonecznego: promieniowanie UV, energię cieplną, promienie IR oraz blask słońca. Oznacza to redukcję ciepła w środku oraz rozproszenie blasku i w konsekwencji światło mniej rażące dla oczu. Dodatkowo, Folie bardzo pomogą w powstrzymaniu blaknięcia materiałów (tapicerek, mebli, składów odzieży itp.)

Ile światła widzialnego zabierze Folia?

Można przyjąć, że nawet w dość zaciemnionych i słabo doświetlonych wnętrzach, Folia nie zabierze więcej niż 20% efektywnego światła widzialnego przepuszczanego przez Świetliki Dachowe. Poliester, jako podstawa strukturalna Folii, jest tak przygotowany, by maksymalizować redukcję parametrów świetlnych przy zachowaniu najwyższej możliwej widoczności. 

O ile stopni Folia obniży temperaturę w środku?

Nie da się tego określić precyzyjnie bez szczegółowych pomiarów technicznych, ale realistycznie można zakładać obniżkę temperatury o 5-7°C dla większości obiektów, a w ekstremalnych przypadkach nawet 12-15°C. Bardzo wiele zależy od tego, jaki % ciepła dostaje się do wnętrza przez Świetliki (a nie inne elementy, np. przepierzenia, konstrukcję ścian itp.) 

Jaka jest żywotność Folii na Świetlikach?

Na podstawie montaży wykonywanych w ciągu ostatnich 15 lat, można przyjąć okres ok. 5-6 lat trwałości Folii na Świetlikach, a więc 2-krotnie więcej niż gwarancja fabryczna.

Ile wynosi gwarancja producenta Folii?

Gwarancja zawsze wyniesie 3 lata, choć przy montażach pionowych (kąt 90° od podłoża) możemy wydłużyć gwarancję do 5 lat. Rzeczywisty okres użytkowania Folii będzie zazwyczaj dłuższy.

Jakie atesty ma Wasza Folia na Świetliki?

Wszystkie Folie na Świetliki Dachowe mają atest higieniczny PZH. Oprócz tego, nasza biała Folia Eclipse PP wyróżnia się Atestem Niepalności UE (DIN 4102-1) oraz brytyjskim atestem BS 476 (klasa 1). Według naszej wiedzy, to jedyny dostępny w Polsce model Folii na Świetliki o tak mocnej certyfikacji.

Czy Folię można zamontować samemu?

Zdecydowanie można i jest to opcja, której rozważenie polecamy wszystkim Firmom. Montaż we własnym zakresie oznacza nie tylko oczywistą oszczędność kosztów, ale również uniezależnienie się od terminów wykonawczych ekip zewnętrznych. Co więcej, zakup Folii pod montaż samodzielny wspomagamy instrukcjami montażu i narzędziami. Instalacja Folii to skala trudności, z którą poradzi sobie większość ekip o podstawowej wiedzy ogólnobudowalnej lub reklamowej.   

Moje Świetliki są ze szkła, czy Folia się na nie nadaje?

Tak - Folie na Świetliki występują w modelach na Świetliki z Poliwęglanu oraz ze Szkła. Dla przykładu, modelem srebrnym lustrzanym na Poliwęglan jest Armolan Silver PP, a jego odpowiednikiem na szkło - Armolan M20 XT.

Czy Folia Przeciwsłoneczna zastąpi Klimatyzację?

Nie zawsze, ale bardzo często tak. We wnętrzach, gdzie temperatura jest wyższa od pożądanej o ok. 3 do 6°C, Folia na pewno obniży temperaturę do docelowego poziomu. Jeśli rozbieżność jest większa, Folia będzie “wspomaganiem” Klimatyzacji i znacząco obniży jej użycie (a więc i koszty). Rekordowa obniżka temperatury, zanotowana u naszego Klienta, to 15°C w miesiącach letnich. 

Jaki jest koszt Folii / montażu?

Wszystko zależy od łącznej powierzchni Świetlików oraz ich ilości. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania błyskawicznej wyceny. Na pewno można spodziewać się, że montaż Folii Przeciwsłonecznych zwróci się w obniżonych kosztach klimatyzowania wnętrz w nie więcej niż 2-3 lata. 

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zadzwoń do nas lub napisz: tel. 730 863 613 / e-mail info[at]armolan-poland.com

Biała Folia na Świetliki Dachowe