tel. 730 863 613
Montaż Folii Przeciwsłonecznej na Ogrodzie Zimowym

FOLIE na ŚWIETLIKI - PYTANIA

Armolan Folia Przeciwsłoneczna na Świetlik z Poliwęglanu - kolor srebrny
Biała Folia na Świetliki Dachowe

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?
Zadzwoń lub napisz: 
tel.
730 863 613

e-mail info[at]armolan-poland.com
lub skorzystaj z Formularza Kontaktowego

 

FAQ | Najczęstsze Pytania o Folie na Świetliki Dachowe

nie widzisz odpowiedzi na Twoje pytanie?
napisz do nas:
 info@armolan-poland.com

 

Które parametry poprawi Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki?

Folie na Świetliki redukują wszystkie elementy światła słonecznego: promieniowanie UV (UVA oraz UVB), energię cieplną, promienie IR oraz blask słońca. Oznacza to redukcję ciepła w środku (odbicie na poziomie 80%) oraz rozproszenie blasku - i w konsekwencji światło mniej rażące dla oczu. Dodatkowo, Folie bardzo pomagają w powstrzymaniu blaknięcia materiałów (tapicerek, mebli, składów odzieży itp.)

Czy Folia Przeciwsłoneczna skutecznie zastąpi Klimatyzację?

Częściowo - w każdym przypadku. We wnętrzach o temperaturze wyższej od pożądanej o ok. 5-7°C, Folia bez problemu obniży temperaturę do docelowego poziomu - będzie więc rozwiązaniem w 100% zastępującym klimatyzację. Jeśli rozbieżność jest większa, Folia najczęściej jest skutecznym i wydajnym wspomaganiem systemu Klimatyzacji, znacząco obniżając jej koszty.

Rekordowe obniżki zanotowane u naszych Klientów sięgają ponad 15°C w miesiącach letnich, w stosunku do temperatury sprzed montażu Folii. 

Ile światła widzialnego zabierze Folia?

Nawet w dość ciemnych i słabo doświetlonych wnętrzach, Folia nigdy nie zabiera więcej niż 10% efektywnego światła widzialnego przechodzącego przez pasma świetlne. Poliester, czyli podstawa strukturalna Folii, jest tak komponowany chemicznie, by maksymalizować redukcję parametrów cieplnych przy zachowaniu najwyższej przepuszczalności światła widzialnego. Folie redukują natomiast nadmierny blask słońca, zwiększając komfort pracy z monitorami komputerów i innych urządzeń. 

Na ile stopni redukcji temperatury można liczyć po założeniu Folii?

Folia odbija 80% energii cieplnej, dochodzącej na powierzchnię Świetlików od zewnątrz.  Tylko 20% tej energii jest przepuszczane do wewnątrz. Niewykonalne jest precyzyjne określenie, bez szczegółowych pomiarów technicznych, przełożenia tego parametru na temperaturę w konkretnym budynku -- ale dla większości obiektów będzie oznaczać obniżkę temperatury latem o co najmniej 10°C, a w najlepszych scenariuszach nawet powyżej 15°C.

Bardzo wiele zależy od tego, jaki % ciepła dostaje się do wnętrza właśnie przez Naświetla (a nie inne elementy, np. przepierzenia, konstrukcję ścian, blaszany sufit hal itp.) 

Czy Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki odbija promienie UV?

Oczywiście - wszystkie modele Folii redukują UV (zarówno UVA jak i UVB) na poziomie 99%. Co ważne, redukcja nie dotyczy promieni odpowiedzialnych za wzrost roślin, a jedynie tych powodujących blaknięcie tapicerek, mebli i materiałów we wnętrzach budynków. 

Jaka jest faktyczna żywotność Folii na Świetlikach?

Na podstawie montaży wykonywanych w ciągu ostatnich 15 lat, można przyjąć okres 7-9 lat trwałości Folii na Świetlikach, a więc ponad 2-krotnie więcej niż gwarancja fabryczna. Po upływie okresu gwarancji, nadal obowiązują parametry techniczne Folii (redukcja ciepła, blasku itp.) oraz Atesty bezpieczeństwa na konkretny produkt.

Warto dodać, że Folia jest rozwiązaniem lepszym dla Świetlików (oraz przyjaźniejszym dla środowiska) niż ich malowanie. W odróżnieniu od malowania Świetlików, jest też procesem odwracalnym, gdyby np. charakter pomieszczeń miał ulec zmianie po jakimś czasie.

Zamiast Świetlików mam zwykłe okna. Czy oferujecie Folie Okienne?

Tak, Folie Okienne (Przeciwsłoneczne i Weneckie/Lustrzane) to absolutny trzon naszej działalności. Oferujemy Folie w opcji montażu własnego lub zleconego naszym zespołom wykonawczym. Po wszelki szczegóły zapraszamy tutaj (strona o Foliach Okiennych) lub do bezpośredniego kontaktu z nami.

Ile wynosi gwarancja producenta Folii?

Nasza gwarancja zawsze wyniesie 3 lata, choć przy montażach pionowych (kąt 90° od podłoża - np. na ekrany akustyczne lub ściany poliwęglanowe w laboratoriach, a także klasyczne okna każdego rodzaju) wydłużymy ją do 5 lat. Rzeczywisty okres użytkowania Folii będzie zazwyczaj dłuższy - można nastawić się na 7-9 lat efektywnego użytkowania Folii. Nieco krócej Folia wytrzyma na obiektach w mocno zanieczyszczonej okolicy - np. w pobliżu zakładów chemicznych. 

Jakie atesty ma Wasza Folia na Świetliki?

Wszystkie Folie na Świetliki Dachowe posiadają atest higieniczny PZH.
Oprócz tego, nasza biała Folia Eclipse PP wyróżnia się Atestem Niepalności DIN 4102-1 oraz brytyjskim atestem BS 476 (klasa 1). To jedyny dostępny w Polsce model Folii na Świetliki o tak mocnej certyfikacji.

Czy Folię można zamontować samemu?

Zdecydowanie można i jest to opcja, której rozważenie polecamy wszystkim Firmom. Montaż we własnym zakresie oznacza nie tylko oczywistą oszczędność kosztów, ale również uniezależnienie się od terminów wykonawczych naszych Firm Partnerskich - które latem potrafią być dość długie.

Zakup Folii pod montaż samodzielny wspomagamy instrukcjami montażu, narzędziami oraz pełnym doradztwem. Instalacja Folii to skala trudności, z którą poradzi sobie większość zespołów technicznych o podstawowej wiedzy budowlanej lub reklamowej.
O szczegółach opcji montażu własnego przeczytasz więcej tutaj.   

W mojej Firmie Świetliki Dachowe są ze szkła - czy Folia się na nich sprawdzi?

Oczywiście - Folie na Świetliki występują w wersji na Poliwęglan oraz na Szkło. Podstawowy model przeznaczony na powierzchnie szklane to Armolan M20 XT, redukujący 80% łącznej energii cieplnej, ale wszystkie Folie z serii M XT będą skuteczne w odbiciu ciepła, UV oraz blasku słońca. 

Folie Przeciwsłoneczne sprawdzają się na każdym typie Świetlików, od łukowych (te występują w Polsce najczęściej) po kopułowe i stożkowe.

Świetliki w moich obiektach są bardzo stare - czy Folia na nich będzie skuteczna?

Tak - ani szkło, ani poliwęglan nie mają "wieku", powyżej którego montaż Folii byłby niewykonalny albo nieskuteczny. Najważniejsze w takich przypadkach jest dobranie modelu Folii, który nadaje się również na starsze Świetliki, użytkowane np. od 10 lat lub dłużej. U nas takim dedykowanym modelem Folii jest Armolan Eclipse PP.  

Jaki jest koszt Folii / montażu?

Najwięcej zależy oczywiście od łącznej powierzchni Świetlików oraz ich ilości. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szybkiej, precyzyjnej wyceny. Na pewno można spodziewać się, że montaż Folii Przeciwsłonecznych zwróci się w obniżonych kosztach klimatyzowania wnętrz w nie więcej niż 2 lata, natomiast korzyści bezpośrednie (komfort pracy we wnętrzach, bezpieczeństwo BHP i PIP) są oczywiście osiągane natychmiast.

 

Armolan Poland Folie Okienne - Instagram - Window Films
Twitter Account for Armolan Poland | Nasze konto na Twitterze
Armolan Poland Folie Okienne na Okna i Świetliki
Filmy o Foliach Okiennych - kanał Armolan Poland na YouTube
Strona Firmy Armolan Poland na Facebooku

FOLIE PRZECIWSŁONECZNE
na ŚWIETLIKI DACHOWE

Folia na Świetliku Dachowym - model Armolan Eclipse PP

ul. PUŁAWSKA 12/3

02-566 WARSZAWA

ul. CZARNKOWSKA 1A

60-415 POZNAŃ

Armolan Poland - Folie Okienne i na Świetliki z Poliwęglanu

ARMOLANPOLAND ©2016 - 2024

witrynę stworzono w WebWave