tel. 730 863 613
Montaż Folii Przeciwsłonecznej na Ogrodzie Zimowym

FOLIE na ŚWIETLIKI - PYTANIA

Armolan Folia Przeciwsłoneczna na Świetlik z Poliwęglanu - kolor srebrny
Biała Folia na Świetliki Dachowe

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?
Zadzwoń lub napisz: 
tel.
730 863 613

e-mail info[at]armolan-poland.com
lub skorzystaj z Formularza Kontaktowego

 

Jakie parametry poprawi Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki?

Folie na Świetliki obniżają następujące elementy światła słonecznego: promieniowanie UV, energię cieplną, promienie IR oraz blask słońca. Oznacza to redukcję ciepła w środku oraz rozproszenie blasku i w konsekwencji światło mniej rażące dla oczu. Dodatkowo, Folie bardzo pomogą w powstrzymaniu blaknięcia materiałów (tapicerek, mebli, składów odzieży itp.)

Czy Folia Przeciwsłoneczna skutecznie zastąpi Klimatyzację?

Częściowo - w każdym przypadku. Całkowicie - w dużej części przypadków. We wnętrzach, gdzie temperatura jest wyższa od pożądanej o ok. 5-7°C, Folia obniży temperaturę do docelowego poziomu - będzie więc rozwiązaniem w 100% zastępującym klimatyzację. Jeśli rozbieżność jest większa, Folia najczęściej jest bardzo skutecznym i wydajnym wspomaganiem systemu Klimatyzacji, znacząco (o kilkadziesiąt %) obniżając jej koszty.

Rekordowe obniżki zanotowane u naszych Klientów sięgają ponad 15°C w miesiącach letnich, w stosunku do temperatury sprzed montażu Folii. Parametr odbicia energii cieplnej (TSER) przez Folię wynosi ok. 80%, niezależnie od modelu; przy dużych powierzchniach użytkowych, taka redukcja oznacza oszczędności na klimatyzacji na poziomie dziesiątek tysięcy złotych rocznie. 

Ile światła widzialnego zabierze Folia?

Nawet w dość ciemnych i słabo doświetlonych wnętrzach, Folia nigdy nie zabiera więcej niż 10% efektywnego światła widzialnego przechodzącego przez Świetliki. Poliester, czyli podstawa strukturalna Folii, jest tak komponowany chemicznie, by maksymalizować redukcję parametrów cieplnych przy zachowaniu najwyższej przepuszczalności światła widzialnego. Folie redukują natomiast nadmierny blask słońca, zwiększając komfort pracy z monitorami komputerów i innych urządzeń. 

O ile stopni Folia obniży temperaturę w środku?

Folia odbija 80% energii cieplnej, dochodzącej na powierzchnię Świetlików od zewnątrz.  Tylko 20% tej energii jest przepuszczane do wewnątrz. Nie da się precyzyjnie określić, bez bardzo szczegółowych pomiarów technicznych, przełożenia tego parametru na temperaturę - ale dla większości obiektów będzie oznaczać obniżkę temperatury latem o co najmniej 10°C , a w najlepszych scenariuszach nawet powyżej 15°C.

Bardzo wiele zależy od tego, jaki % ciepła dostaje się do wnętrza właśnie przez Świetliki (a nie inne elementy, np. przepierzenia, konstrukcję ścian, blaszany sufit hal itp.) 

Czy Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki odbija promienie UV?

Tak - wszystkie modele Folii redukują UV (zarówno UVA jak i UVB) na poziomie 99%. Co ważne, redukcja nie dotyczy promieni odpowiedzialnych za wzrost roślin, a jedynie tych powodujących blaknięcie tapicerek, mebli i materiałów we wnętrzach budynków. 

Jaka jest faktyczna żywotność Folii na Świetlikach?

Na podstawie montaży wykonywanych w ciągu ostatnich 15 lat, można przyjąć okres 7-9 lat trwałości Folii na Świetlikach, a więc ponad 2-krotnie więcej niż gwarancja fabryczna. Po upływie okresu gwarancji, nadal obowiązują parametry techniczne Folii (redukcja ciepła, blasku itp.) oraz Atesty bezpieczeństwa na konkretny produkt.

Ile wynosi gwarancja producenta Folii?

Nasza gwarancja zawsze wyniesie 3 lata, choć przy montażach pionowych (kąt 90° od podłoża - np. na ekrany akustyczne lub ściany poliwęglanowe w laboratoriach) wydłużymy ją do 5 lat. Rzeczywisty okres użytkowania Folii będzie zazwyczaj dużo dłuższy. Można nastawić się na 7 do aż 9 lat efektywnego użytkowania i działania Folii na Świetlikach. Nieco krócej Folia wytrzyma na obiektach w mocno zanieczyszczonej okolicy - np. w pobliżu zakładów chemicznych. 

Jakie atesty ma Wasza Folia na Świetliki?

Wszystkie Folie na Świetliki Dachowe posiadają atest higieniczny PZH.
Oprócz tego, nasza biała Folia Eclipse PP wyróżnia się Atestem Niepalności DIN 4102-1 oraz brytyjskim atestem BS 476 (klasa 1). To jedyny dostępny w Polsce model Folii na Świetliki o tak mocnej certyfikacji.

Czy Folię można zamontować samemu?

Zdecydowanie można i jest to opcja, której rozważenie polecamy wszystkim Firmom. Montaż we własnym zakresie oznacza nie tylko oczywistą oszczędność kosztów, ale również uniezależnienie się od terminów wykonawczych naszych Firm Partnerskich - które latem potrafią być dość długie.

Zakup Folii pod montaż samodzielny wspomagamy instrukcjami montażu, narzędziami oraz pełnym doradztwem. Instalacja Folii to skala trudności, z którą poradzi sobie większość zespołów technicznych o podstawowej wiedzy budowlanej lub reklamowej.
O szczegółach opcji montażu własnego przeczytasz więcej tutaj.   

W mojej Firmie Świetliki Dachowe są ze szkła - czy Folia się na nich sprawdzi?

Oczywiście - Folie na Świetliki występują w modelach na Świetliki z Poliwęglanu oraz ze Szkła. Podstawowy model przeznaczony na powierzchnie szklane to Armolan M20 XT, redukujący 80% łącznej energii cieplnej, ale wszystkie Folie z serii M XT będą skuteczne w odbiciu ciepła, UV oraz blasku słońca. 

Folie Przeciwsłoneczne sprawdzają się na każdym typie Świetlików, od łukowych (te występują w Polsce najczęściej) po kopułowe i stożkowe.

Świetliki w moich obiektach są bardzo stare - czy Folia na nich będzie skuteczna?

Tak - ani szkło, ani poliwęglan nie mają "wieku", powyżej którego montaż Folii byłby niewykonalny albo nieskuteczny. Najważniejsze w takich przypadkach jest dobranie modelu Folii, który nadaje się również na starsze Świetliki, użytkowane np. od 10 lat lub dłużej. U nas takim dedykowanym modelem Folii jest Armolan Eclipse PP.  

Jaki jest koszt Folii / montażu?

Najwięcej zależy oczywiście od łącznej powierzchni Świetlików oraz ich ilości. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szybkiej, precyzyjnej wyceny. Na pewno można spodziewać się, że montaż Folii Przeciwsłonecznych zwróci się w obniżonych kosztach klimatyzowania wnętrz w nie więcej niż 2-3 lata. 

 

 

 

Armolan Poland Folie Okienne - Instagram - Window Films
Twitter Account for Armolan Poland | Nasze konto na Twitterze
Armolan Poland Folie Okienne na Okna i Świetliki
Filmy o Foliach Okiennych - kanał Armolan Poland na YouTube
Strona Firmy Armolan Poland na Facebooku

FOLIE PRZECIWSŁONECZNE
na ŚWIETLIKI DACHOWE

Folia na Świetliku Dachowym - model Armolan Eclipse PP

ul. CZARNKOWSKA 1


60-415 POZNAŃ

Armolan Poland - Folie Okienne i na Świetliki z Poliwęglanu

ARMOLANPOLAND ©
2016 - 2023

witrynę stworzono w WebWave