tel. 730 863 613

witrynę stworzono w WebWave

ARMOLANPOLAND © 2016-2022

Armolan Poland - Folie Okienne i na Świetliki z Poliwęglanu

ul. CZARNKOWSKA 1


60-415 POZNAŃ

Folia na Świetliku Dachowym - model Armolan Eclipse PP

FOLIE PRZECIWSŁONECZNE
na ŚWIETLIKI DACHOWE

Strona Firmy Armolan Poland na Facebooku
Filmy o Foliach Okiennych - kanał Armolan Poland na YouTube
Armolan Poland Folie Okienne na Okna i Świetliki
Twitter Account for Armolan Poland | Nasze konto na Twitterze
Armolan Poland Folie Okienne - Instagram - Window Films

Jakie parametry poprawi Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki?

Folie na Świetliki obniżają następujące elementy światła słonecznego: promieniowanie UV, energię cieplną, promienie IR oraz blask słońca. Oznacza to redukcję ciepła w środku oraz rozproszenie blasku i w konsekwencji światło mniej rażące dla oczu. Dodatkowo, Folie bardzo pomogą w powstrzymaniu blaknięcia materiałów (tapicerek, mebli, składów odzieży itp.)

Czy Folia Przeciwsłoneczna skutecznie zastąpi Klimatyzację?

W znacznej części - zawsze. We wnętrzach, gdzie temperatura jest wyższa od pożądanej o ok. 5 - 7°C, Folia obniży temperaturę do docelowego poziomu - będzie więc rozwiązaniem w 100% zamiast klimatyzacji. Jeśli rozbieżność jest większa, Folia będzie bardzo skutecznym wspomaganiem systemu Klimatyzacji, znacząco obniżając jej użycie i koszty.

Rekordowa obniżka, zanotowana u naszego Klienta, to 15°C w miesiącach letnich w stosunku do temperatury sprzed montażu Folii. Parametr odbicia energii cieplnej (TSER) przez Folię wynosi 80%, niezależnie od modelu; przy dużych powierzchniach użytkowych, taka redukcja oznacza oszczędności dziesiątek tysięcy złotych rocznie. 

Ile światła widzialnego zabierze Folia?

Nawet w dość zaciemnionych i słabo doświetlonych wnętrzach, Folia nie zabierze więcej niż 10% efektywnego światła widzialnego przechodzącego przez Świetliki Dachowe. Poliester, jako podstawa strukturalna Folii, jest tak komponowany chemicznie, by maksymalizować redukcję parametrów świetlnych i cieplnych przy zachowaniu najwyższej możliwej widoczności. 

O ile stopni Folia obniży temperaturę w środku?

Folia odbija 80% energii cieplnej, dochodzącej na powierzchnię Świetlików od zewnątrz.  20% tej energii jest przepuszczane. Nie da się precyzyjnie określić, bez bardzo szczegółowych pomiarów technicznych, przełożenia tego parametru na temperaturę - ale dla większości obiektów będzie oznaczać obniżkę temperatury latem o 5-7°C , a w najlepszych scenariuszach nawet 12-15°C.

Bardzo wiele zależy od tego, jaki % ciepła dostaje się do wnętrza przez Świetliki (a nie inne elementy, np. przepierzenia, konstrukcję ścian, blaszany sufit hal itp.) 

Czy Folia Przeciwsłoneczna na Świetliki odbija promienie UV?

Tak - wszystkie modele Folii redukują UV (zarówno UVA jak i UVB) na poziomie 99%. Co ważne, redukcja nie dotyczy promieni odpowiedzialnych za wzrost roślin, a jedynie tych powodujących blaknięcie tapicerek, mebli i materiałów we wnętrzach budynków. 

Jaka jest faktyczna żywotność Folii na Świetlikach?

Na podstawie montaży wykonywanych w ciągu ostatnich 15 lat, można przyjąć okres 6-7 lat trwałości Folii na Świetlikach, a więc 2-krotnie więcej niż gwarancja fabryczna. Po upływie okresu gwarancji, nadal obowiązują parametry techniczne Folii (redukcja ciepła, blasku itp.) oraz Atesty bezpieczeństwa na konkretny produkt.

Ile wynosi gwarancja producenta Folii?

Nasza gwarancja zawsze wyniesie 3 lata, choć przy montażach pionowych (kąt 90° od podłoża - np. na ekrany akustyczne lub ściany poliwęglanowe w laboratoriach) wydłużymy ją do 5 lat. Rzeczywisty okres użytkowania Folii będzie zazwyczaj dużo dłuższy. Można nastawić się na 7 do 8 lat efektywnego użytkowania i działania Folii na Świetlikach. Nieco krócej Folia wytrzyma na obiektach w mocno zanieczyszczonej okolicy - np. w pobliżu zakładów chemicznych. 

Jakie atesty ma Wasza Folia na Świetliki?

Wszystkie Folie na Świetliki Dachowe posiadają atest higieniczny PZH.
Oprócz tego, nasza biała Folia Eclipse PP wyróżnia się Atestem Niepalności UE (DIN 4102-1) oraz brytyjskim atestem BS 476 (klasa 1). To jedyny dostępny w Polsce model Folii na Świetliki o tak mocnej certyfikacji.

Czy Folię można zamontować samemu?

Zdecydowanie można i jest to opcja, której rozważenie polecamy wszystkim Firmom. Montaż we własnym zakresie oznacza nie tylko oczywistą oszczędność kosztów, ale również uniezależnienie się od terminów wykonawczych naszych Firm Partnerskich. Zakup Folii pod montaż samodzielny wspomagamy instrukcjami montażu, narzędziami oraz pełnym doradztwem. Instalacja Folii to skala trudności, z którą poradzi sobie większość zespołów technicznych o podstawowej wiedzy budowlanej lub reklamowej.   

W mojej Firmie Świetliki Dachowe są ze szkła - czy Folia się na nich sprawdzi?

Oczywiście - Folie na Świetliki występują w modelach na Świetliki z Poliwęglanu oraz ze Szkła. Podstawowy model przeznaczony na powierzchnie szklane to Armolan M20 XT, redukujący 80% łącznej energii cieplnej, ale wszystkie Folie z serii M XT będą skuteczne w odbiciu ciepła, UV oraz blasku słońca. 

Folie Przeciwsłoneczne sprawdzają się na każdym typie Świetlików, od łukowych (te występują w Polsce najczęściej) po kopułowe i stożkowe.

Jaki jest koszt Folii / montażu?

Wszystko zależy od łącznej powierzchni Świetlików oraz ich ilości. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szybkiej, precyzyjnej wyceny. Na pewno można spodziewać się, że montaż Folii Przeciwsłonecznych zwróci się w obniżonych kosztach klimatyzowania wnętrz w nie więcej niż 2-3 lata. 

 

 

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?
Zadzwoń lub napisz: tel. 730 863 613e-mail info[at]armolan-poland.com
lub skorzystaj z Formularza Kontaktowego

 

Biała Folia na Świetliki Dachowe
Armolan Folia Przeciwsłoneczna na Świetlik z Poliwęglanu - kolor srebrny

FOLIE na ŚWIETLIKI - PYTANIA

Montaż Folii Przeciwsłonecznej na Ogrodzie Zimowym